دانلود فیلم آموزش نقشه خوانی فرش کامپیوتری و کددار

دانلود فیلم آموزش نقشه خوانی فرش کددار یا کامپیوتری

سلام عرض می کنم خدمت همه علاقه مندان به هنر بخصوص هنر بافت قالی!

فرش بافی یعنی خلق هنر  یعنی ذوق هنری

 

در خدمتتون هستم با آموزش نقشه خوانی فرش کامپیوتری یا کد بندی شده.

اگه در زمینه تابلو فرش ، طراحی و بافت اون فعالیت دارید حتما در مورد نقشه کدبندی یا کامپیوتری یا نقشه عددی تابلو فرش مطالبی شنیده اید . در این مختصر سعی دارم شما رو با نقشه خوانی و بافت فرش به این روش آشنا کنم.

در گذشته، روش سنتی برای طراحی تابلو فرش استفاده می نمودند که معمولا بر روی کاغذ شطرنجی با رنگ توسط هنرمندان این هنر ایجاد می شد. در صورتی که تعداد رنگ یک نقشه فرش بالا باشه، بافت از روی نقشه های شطرنجی کار سختی میشه چون تشخیص رنگهای شبیه هم برای بافنده معمولی راحت نیست . به همین منظور روش نقشه کدبندی توسط هنرمندان تبریز و مشهد ابداع شد. بعد از وارد شدن رایانه به زندگی روزمره و آشنا شدن هنرمندان با این حرفه،  بسیاری از افراد به استفاده از رایانه برای طراحی فرش و تابلو فرش علاقمند شدن.

همانطور که می دونید به چند روش مختلف می شه فرش بافت ولی  بهترین و ساده ترین روش فرش بافی ، بافت با نقشه کامپیوتری هستش چون علاوه بر سرعت، دقت بافت نیز در این روش بالا میره و تفاوت جزیی رنگها باعث اشتباه در استفاده از نخ نمی شه.

در این مطلب سعی کرده ایم تا جای امکان شما را با این روش آشنا کنیم.

همان طور که می دانید، در آموزشگاهها و سایر موسسات، برای آموزش فقط نقشه خوانی بافت قالی، هزینه های بسیار بالایی می گیرن، اما ما برای شما با نازلترین قیمت و کاملترین توضیحات، فقط  با ۳ هزار تومان، در قالب فیلم آموزشی و فایل PDF ، مرحله به مرحله آموزش دادیم. امیدواریم که این مطلب مفید واقع شده باشه و با عنایت خداوند متعال، اثر پیش روی شما، کمکی بسیار موثر در یادگیری این هنر اصیل ایرانی برای دوستداران فرهنگ و هنر ایرانی باشه.

در ادامه با ما همراه باشید.

در ویدیوی زیر همراه فایل PDF، مرحله به مرحله  براتون آموزش دادیم چطور نقشه خوانی فرش کامپیوتری و کددار صورت می گیره.

اندازه فایل: ۱۶mb

قیمت:۳۰۰۰ تومان

جهت خرید این فایل  دکمه‌ی “خرید” را بزنید. بعد از پرداخت از درگاه بانک صادرات، لینک دانلود به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد.

RIAL 30,000 – خرید

 

نکته : جهت دانلود راحت تر از Download Manager استفاده کنید تا در صورت قطع شدن ارتباط در طول دانلود بتوانید روند دانلود را مجدداً ادامه دهید. ضمناً لینک دانلود به مدت ۳ روز معتبر خواهد بود.

 

توجه*** توجه

اگر در زمینه بافت تابلو فرش ،فرش زیر انداز و یا بافت گلیم و گلیم فرش فعالیت دارید حتما در مورد نقشه کدبندی یا کامپیوتری یا نقشه عددی تابلو فرش مطالبی شنیده اید . در این مختصر سعی داریم شما را با نقشه خوانی گلیم به این روش آشنا کنیم.

برای شما علاقه  مندان به بافت گلیم، یک نمونه طرح کددار تهیه نمودیم. در صورت نیاز می توانید صفحه های فایل pdf را پرینت بگیرین ، رج به رج نقشه خوانی کنید و ببافین.

شما هنردوتان گرامی نیز می توانید به سلیقه خودتان به هر روشی با این نقشه کددار، گلیم ببافید و حتی ترکیب رنگی را به سلیقه خودتان تغییر دهید.به عنوان مثال نخی با رنگ دلخواه خودتان می خرید سپس شماره رنگ را به آن اختصاص می دهید و نقشه خوانی میکنید.همچنین می توانید این نقشه را فقط به صورت گلیم ساده ببافین و یا فقط گلیم شیریکی پیچ و یا گلیم فرش حالت برجسته همراه گره قالی(گره ترکی) ببافین.

همان طور که می دانید، در آموزشگاهها و سایر موسسات، برای آموزش فقط نقشه خوانی بافت گلیم و دراختیار قراردادن یک نمونه نقشه کددار، هزینه های بسیار بالایی می گیرن، اما ما برای شما با نازلترین قیمت و کاملترین توضیحات، فقط  با ۴ هزار تومان، در قالب فایل PDF ، مرحله به مرحله آموزش دادیم که چطور نقشه خوانی انجام بدهید و نیز یک نمونه کامل از نقشه کددار برای بافت گلیم را دراختیارتان قرار دادیم تا با سرانگشتان هنرمندتون بافت گلیم را شروع کنید.

امیدواریم که این مطلب مفید واقع شده باشه و با عنایت خداوند متعال، اثر پیش روی شما، کمکی بسیار موثر در یادگیری این هنر اصیل ایرانی برای دوستداران فرهنگ و هنر ایرانی باشه.

در ادامه با ما همراه باشید

برگه راهنما برای بافت گلیم با نقشه کددار

برگه راهنما برای بافت گلیم با نقشه کددار

 

نمونه گلیم شیریکی پیچ در حال بافت با نقشه کددار

نمونه گلیم شیریکی پیچ در حال بافت با نقشه کددار

اندازه فایل: ۱۱mb

قیمت:۴۰۰۰ تومان

جهت خرید این فایل  دکمه‌ی “خرید” را بزنید. بعد از پرداخت از درگاه بانک صادرات، لینک دانلود به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد.

RIAL 40,000 – خرید

نکته : جهت دانلود راحت تر از Download Manager استفاده کنید تا در صورت قطع شدن ارتباط در طول دانلود بتوانید روند دانلود را مجدداً ادامه دهید. ضمناً لینک دانلود به مدت ۳ روز معتبر خواهد بود.

 

 


 1. خانم لطفی سقرلو گفت:

  سلام
  من ویدئوی آموزشی خواندن نقشه کامپیوتری را خریداری کردم ولی لینک دانلود دریافت نکردم
  Lotfimaryam6@gmail.com

  • moeini moeini گفت:

   درود بر شما
   ممنون که از وب سایت قالی بافی خرید انجام دادین. شما مراحل خرید را با موفقیت به پایان رسوندین و لینک دانلود اتوماتیک ارسال شده. مجددا لینک دانلود را به ادرس ایمیلی که موقع خرید یادداشت نمودین، ارسال کردیم . لطفا ادرس ایمیلتون رو بررسی بفرمایید .
   موفق باشید

 2. مریم خانم گفت:

  سلام
  خانم معینی میشه بفرمائید برای قالیچه ۹۰×۶۰ با رجشمار ۴۶ چند رج بایستی گلیم بافی کرد بخش آموزشی چیزی در این مورد نگفته بودید.
  ممنون میشم

  • moeini moeini گفت:

   سلام بر شما بزرگوار
   در حد حدودا ۴سانتی متری گلیم بافی ابتدا و انتهای کارتون باشه کافیه.

   • مریم خانم گفت:

    سلام
    ببخشید خانم معینی من ازتون خیلی سوال میکنم من به همون روشی که شما آموزش دادین یعنی کرباس بافی گلیم بافی را انجام میدم آیا این تو مسئله تفاوتی ایجاد میکنه منظورم طول گلیم بافیه.
    خیلی ممنونم که پاسخ می دین خدا اجر کارتون را بده.

    • moeini moeini گفت:

     سلام
     برای راهنمایی و پاسخ گویی درخدمتیم. انجام وظیفه ست. خوشحالیم با علاقه هنر قالی بافی رو دنبال میکنید.
     اندازه طول گلیم بافی، نیاز نیست دقیقا به عنوان مثال ۴سانتی متر باشه. در حد ۶رج یا ۸رج ببافید کافیه حدودا ۴سانت میشه. اگه در حد ۴سانتی نشد، دو رج بیشتر گلیم ببافید . توجه کنید اخرین رجی که گلیم میبافید، تارهایی که زیره چوب هاف هستن رو بگیرین نخ از زیرش رد کنید.
     موفق باشید

     • مریم خانم گفت:

      سلام
      ممنون از پاسخگوییتون.
      ببخشید مگه قطر یه نخ چله برای رجشمار ۴۶ چقد است که با ۶ تا ۸ رج بافت به ۴ سانت میرسه من سه رج بافتم عرض گلیم به نیم سانت رسیده مشکل کارم کجاست

     • moeini moeini گفت:

      نخ چله ۱۲لا برای رجشمار ۴۶مناسب میشه. معذرت میخوام رجشمار کارتون رو فراموش کرده بودم. در حدی گلیم ببافید که حدودا ۴سانت یا کمی کمتر ارتفاع داشته باشه. نیازی نیست زیاد گلیم ببافید. در حد ۳الی ۴سانت کافیه.
      موفق باشید

 3. نیروانا گفت:

  سلام خانم معینی
  ببخشید فرشم ۵۳۰ گره برای زنجیره زدن چه اندازه باید نخ بردارم ؟
  اگه وسطای زنجیره زدن نخ تمام شد میشه گره زد دوباره نخ برداشت؟

 4. خانم احمدي گفت:

  خيلي ممنون

 5. مریم خانم گفت:

  سلام
  خانم معینی چله ای که برای قالی من کشیده شده برای تعداد شیرازه زوج است ولی تعداد تارهای در نظر گرفته شده ۱۸ تا است برای همین من یه طرف را ۸ تا و یه طرف ۱۰ تا در نظر گرفتم مشکلی پیش نمیاد شما راه حلی دارید
  خیلی ممنون از محبتتون

  • moeini moeini گفت:

   سلام بر شما بانوی گرامی
   اینکه تعداد تارهای شیرازه یک طرف ۸ عدد باشه و طرف دیگه ۱۰ عدد، مشکلی نداره با دو عدد اختلاف اشکالی پیش نمیاد ولی حتما تعداد تارهایی که برای بافت لازم دارین رو بررسی کنید کم نیارین. چون دقیق به اندازه نقشه ، چله کشی انجام میشه. پیشنهاد می کنم تعداد تاری که برای بافت لازم دارین رو بشمارین. هر چند تا اضافه موند، برای شیرازه در نظر بگیرین. به عنوان مثال: ۱۸تا تار برای شیرازه باقی مونده و چون می خواهید زوج باشه پس ۸عدد تار سمت راست و ۸عدد تار سمت چپ برای شیرازه در نظر بگیرین. یک عدد تار در هر سمت رو که اضافه میمونه رو پاره کنید به زیره دار محکم گره بزنید.
   توجه کنید بعد از اینکه تارهای شیرازه رو جدا کردین، اولین تاری که باهاش می خواهید شروع کنید ببافین، حتما از زیره نخ تسمه و روی نخ هاف عبور کرده باشه. و همچنین آخرین تاری که باهاش می خواهید ببافین، برعکس تار اول باشه یعنی از روی نخ تسمه و زیره نخ هاف عبور کرده باشه.
   موفق باشید

 6. rezaeian گفت:

  سلام خسته نباشید من فیلم اموزش نقشه خوانی کامپیوتری خرید کرزم اما لینک دریافت نکردم

 7. محیا گفت:

  ممنونم بابت راهنماییتون عالی بود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


یک + 8 =

تم وردپرس